نوآوری و پژوهش در صنعت کاشی و سرامیک | اضافه به علاقه مندیها

 نوآوری  فرایند تفکر مجدد و پیوسته بر مبنای نیازهای درونی و بیرونی مشتریان است. نوآوری مرکزیت استقرار و پایداری مزیت رقابتی شرکت هاست.  ویژگی کلیدی یک نوآور:  توانایی ارتباط دادن سوالات مشکلات یا ایده های به ظاهر غیر مرتبط از زمینه های مختلف به یکدیگر است.

کاشی های فوق نازک | اضافه به علاقه مندیها

کاشی های فوق نازک پرسلانی به خاطر ظرافتی که دارند، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این کاشی ها با داشتن رنگ و جلوه های خاص یک انتخاب بی نظیر برای دیوارها، حمام، کف و آشپزخانه است.

Lumentile | اضافه به علاقه مندیها

این نوع کاشی از جدیدترین محصولات هستند که با ادغام کاشی سرامیکی، قطعات الکترونیکی و منبع نور و انرژی ساخته می شوند. این حصول از سه لایه اصلی تشکیل شده: لایه خارجی ساخته شده از سرامیک یا شیشه که دارای مقاومت مکانیکی و بازدهی نور بالا می باشد. لایه وسط دارای قطعات الکترونی، منبع نور و ساختار مدیریت نور است. لایه زیرین نیز استحکام مکانیکی و انتقال گرما را فراهم می سازد. این لایه میتواند سرامیکی یا پلاستیک ویژه با انتقال حرارت باشد.

تبدیل بطری های پلاستیکی به کاشی | اضافه به علاقه مندیها

تغییر شیوه زندگی مردم دنیا موجب شده است تا میزان تولید زباله در چند سال اخیر به چندین برابر افزایش یابد؛ در پی رشد زباله ‌های تولیدی، مدیریت مواد زائد یکی از مشکل‌ های اساسی جهان امروز به شمار می‌آید. با این حال برای بسیاری از مردم سخت است که قبول کنند با همین زباله تولیدی هر روزشان می‌توانیم در مصرف منابع طبیعی صرفه‌جویی کرده و به جای استفاده از مواد خام برای تولید محصولات نو، از مواد بازیافتی استفاده می‌کنیم اما این یک واقعیت است که در کل دنیا به سمت آن رفته‌اند و ما بسیار در آن عقب هستیم.

خاصیت تر شوندگی و فوتوکاتالیستی لایه نازک TiO2 دوپ شده با نیکل روی لعاب کاشی های سرامیکی تحت نور مرئی | اضافه به علاقه مندیها

در پژوهشی تاثیر دوپ فلز نیکل بر خاصیت خود تمیز شوندگی لایه نازک تیتانیا تحت نور مرئی گزارش شده است. لایه نازک TiO2 با روش پوشش دهی با اسپری روی کاشی تهیه شد. کاشی های پوشش داده شده در دمای 550 و 650 درجه سانتی گراد عملیات حرارتی شدند. میکروساختار، مورفولوژی، ضخامت و جذب نور مرئی با انجام آنالیز های GIXRD ، FE-SEM، EDS و طیف سنجی جذبی UV-VIS بررسی شد.

طرح تبدیل شیشه های تلویزیون به کاشی و سرامیک | اضافه به علاقه مندیها

پیشرفت تکنولوژی عادات مصرف را تغییر می دهد. دستگاه های الکترونیکی و صوتی و تصویری بیش از دیگر وسایل در چرخه این پیشرفت قرار می گیرند و به سرعت به روز می شوند. همین امر، گرایش مصرف کنندگان را به داشتن مدل جدیدتر از این نوع محصولات بیشتر می کند. با ورود مدل های جدید تلویزیون، دستگاه های قدیمی بیش از پیش راهی کارخانه های بازیافت می شوند اما با طرح جدیدی که در کارخانه ای در ایتالیا انجام می شود، این ضایعات الکترونیکی به کاشی های زیبا و فانتزی تبدیل می شوند. طرحی که این شرکت ایتالیایی برای مقابله با بحران اقتصادی به آن متوسل شده است.
  • دفتر مركزي: یزد، خیابان مطهری، پارک علم و فناوری، پردیس فناوری اطلاعات، واحد 101
  • آزمايشگاه: يزد، بلوار دانشجو، سه راه تعاون، مجتمع ادارات پارك علم و فناوري يزد- پرديس زيست فناوري و سيستمهاي پيشرفته - مجموعه آزمايشگاه سراميك
  • 035-37260108
  • 035-37260109
  • info@ictdc.com
نماد اعتماد الکترونیکی